iPhone 12, dört yıl sonra sürpriz bir özellik alıyor!

Apple, iPhone 12 serisine sessiz sedasız önemli bir yenilik getirmiş olabilir. iPhone 12 sahibi kullanıcılar tarafından yapılan testler, cihazın Qi2 şarj standardı ile 15W kablosuz hıza ulaştığını gösteriyor. Bu, iPhone 12 için dört yıl sonra bir ilki temsil ediyor.

iPhone 12, Qi2 ile 15W kablosuz şarj hızına ulaştı

Apple sürüm notlarında herhangi bir değişiklik duyurmamış olsa da, iOS 17.4’ün iPhone 12 serisine Qi2 kablosuz şarj standardı desteği getirdiği ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar tarafından yapılan testler, iPhone 12’nin kablosuz olarak 15W şarj hızına ulaştığını gösterdi.

Apple’ın resmi MagSafe şarj cihazları, 15W kablosuz şarj hızın destekliyor. Qi kablosuz şarj standardının bir sonraki versiyonu olan Qi2 ise verimlilik ve manyetik hizalamada çeşitli iyileştirmeler sağladı. MagSafe teknolojisinden esinlenilmiş olsa da, iPhone serisinde daha düşük şarj hızı sunuyordu.

iOS 17.4 güncellemesinden bu yana iPhone 12’nin Qi2 şarj cihazıyla MagSafe’in hızına ulaştığı ortaya çıktı. Buna göre Qi2 desteği sayesinde iPhone 12’yi 15W kablosuz şarj etmek mümkün. Belkin ve Anker gibi üçüncü parti üreticilerin Qi2 kablosuz şarj cihazlarına sahip olduğunu belirtelim.

İlk olarak 2020 yılında tanıtılan iPhone 12; piyasaya sürüldüğünde Qi2 desteğine sahip değildi. iOS 17.4 ise geriye dönük olarak kablosuz şarj özelliklerinin kilidini açmış gibi görünüyor. Bu sayede iPhone 12 sahipleri, MagSafe şarj cihazına ihtiyaç duymadan, üçüncü parti kablosuz şarj seçeneklerine erişebiliyor.

Ancak Apple henüz bu değişiklik hakkında resmi açıklamada bulunmadı. Qi2 desteği yeni standardın benimsenmesini artırmaya yardımcı olabilir, ancak Apple’ın bu konuda herhangi bir sürüm notu değişikliği paylaşmadığını belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x